O nás

Potravinová banka v Ústeckém kraji z.s. je nestátní, neziskovou organizací založenou v roce 2010, kdy se také stala součástí České Federace potravinových bank. Posláním banky je boj proti hladu a plýtvání potravinami. Pro naplnění svého poslání si banka klade za cíl získávat zdarma přebytky potravinářského průmyslu a zemědělství, potraviny shromážděné díky veřejným sbírkám v supermarketech, školách a na jiných místech. Veškeré darované potraviny jsou bankou skladovány a bezúplatně distribuovány osobám v tísni, skrze síť místních občanských  sdružení, společenství či jiných skupin osob , která jsou ve styku s chudými a potřebnými lidmi.

Z důvodu velké rozlohy Ústeckého kraje od srpna roku 2017 vznikla na jeho území druhá potravinová banka s názvem Džbánsko, z.s..  Působnost potravinových bank v kraji byla rozdělena tak, že potravinovou pomoc v okresech Litoměřice, Ústí nad Labem, Děčín, Teplice a Šluknovský výběžek i nadále poskytuje Potravinová banka v Ústeckém kraji z.s. a okresy Chomutov, Louny a Most spadají pod  Potravinovou banku Džbánsko, z.s.www.pb-dzbansko.cz.

Potravinová banka v Ústeckém kraji z.s. je dle nového Občasného zákoníku zapsaným spolkem, jehož členy jsou: CEDR – komunitní spolek, Diakonie ČCE Litoměřice, Farní charita Roudnice nad Labem, NADĚJE pobočka Litoměřice a Oblastní charita Česká Kamenice. Členem našeho občanského sdružení se může stát každý, kdo má touhu pomáhat nám v rozvoji a bude schválen Valnou hromadou spolku. Veškerá činnost Potravinové banky v Ústeckém kraji z.s. probíhá v souladu s Chartou evropských potravinových bank.

 

Cesta potravinové pomoci

Máte-li zájem stát se naším odběratelem, kontaktujte nás přes kontaktní formulář v sekci Kontakty a my vám poskytneme informace nutné k vašemu zařazení mezi naše odběratele.

Možství získaných potravin a podpořených osob

Jste-li zemědělcem, výrobcem potravin, obchodníkem, nebo nezávislým občanem Ústeckého kraje, který se ztotožňuje s myšlenkou boje proti  hladu a plýtvání potravinami, budeme rádi pokud nás podpoříte. Podpořit nás můžete darováním potravinových přebytků, které budou distribuovány potřebným, nebo poskytnutím peněžních prostředků a bezúplatných služeb, díky kterým udržíme naši organizaci v chodu, budeme ji moci dále rozvíjet a zlepšit tak životní podmínky ještě větší skupině potřebných. Chcete-li darovat potraviny, služby či finanční prostředky, kontaktujte nás přes formulář v sekci Kontakty. Finanční dar můžete také zaslat kliknutím na tlačítko  DARUJ.

Pomozte nám v boji proti plýtvání potravinami a zlepšete životní podmínky občanů Ústeckého kraje v těžké životní situaci!!

Mgr. Robert Krejčí
předseda spolku
Potravinová banka v Ústeckím kraji z.s.