Výdejny potravin

Výdejny potravin

Obce, města či neziskové organizace, kteří jsou součástí projektu Výdejen se mohou přihlásit zde:

Potravinová banka v Ústeckém kraji z.s. se stejně jako ostatní Potravinové banky v ČR zapojila do projektu Výdejen potravin.

Výdejny potravin v okresech působnosti Potravinové banky v Ústeckém kraji z.s. se nachází ve městech: Budyně nad Ohří, Štětí, Roudnice nad Labem, Ústí nad Labem – Velké Březno, Děčín, Benešov nad Ploučnicí, Teplice, Terezín a Chabařovice. Ve všech městech je výdejna mobilní.

Potravinový balíček obdrží osoba v tíživé životní situaci pouze na základě doporučení spolupracujících subjektů jako jsou obce, města či neziskové organizace, se kterými PBUK spolupracuje. O pomoci formou potravinového balíčku pro konkrétní osobu rozhodují pracovníci spolupracujících organizací. Nikoli potravinová banka, ta zajišťuje pouze distribuci. Pomoc v tomto projektu je určena převážně pro rodiče samoživitele, vícečetné rodiny, děti a mladistvé v nepříznivé životní situaci, seniory, invalidy a další osoby sociálně vyloučené nebo žijící v sociálně vyloučených lokalitách.

Projekt podpořený z programu Operační program Zaměstnanost plus, registrační číslo CZ.03.02.02/00/22_100/0001396, priorita OPZ+: 2. Sociální začleňování.